Zwyciężamy w Kobylanach a następnym przeciwnikiem Zmiennica.
Wyjazd do Kobylan był dla nas spotkaniem w którym musieliśmy zdobyć komplet punktów. Mecz rozpoczęliśmy gorzej niż drużyna gospodarzy, która częściej atakowała naszą bramkę a my próbowaliśmy przeczekać słabe pierwsze minuty zawodów. Napastnicy Kobylan kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Osipa, lecz strzały lądowały poza światłem bramki lub w koszyczku naszego goalkeepera. W 26 minucie mamy rzut wolny na linii środkowej boiska. Kozdraś dorzuca piłkę w pole karne, obrona Victorii próbuje założyć pułapkę ofsajdową która nie do końca jest udana i Dyrak wychodzi sam na sam. Na nasze nieszczęście piłkę posłaną przez Dyraka w lewy róg bramki w ostatniej chwili odbija bramkarz i mamy tylko rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy dośrodkowanie Kobylan z kłopotami na linii bramkowej łapie Osip a zawodnicy gospodarzy domagają się bramki ale sędziowie pozostają niewzruszeni i kilka chwil później arbiter kończy pierwszą połowę. Drugą połowę zaczynamy lepiej niż pierwszą i coraz częściej gościmy pod bramką gospodarzy. Kobylany z minuty na minute grały coraz wyżej a nasza drużyna w 69 minucie to wykorzystała. Piłka zagrana do Pileckiego a ten sam na sam wypuszcza W. Drewniaka który posyła piłkę obok wychodzącego bramkarza i mamy 1-0. W końcowych 20 minutach meczu Victoria miała jeszcze kilka rzutów rożnych ale w bramce dobrze spisywał się Osip a także obrońcy oddalali zagrożenie od naszej bramki. Po 4 doliczonych minutach sędzia kończy mecz i pierwsze wiosenne zwycięstwo staje się faktem.
Już jutro (10.06) na nasze boisko zawita drużyna Płomienia Zmiennica. Zespół naszego nadchodzącego rywala po 23 kolejkach jest lokatę wyżej od nas. Ostatni raz mierzyliśmy się ze Zmiennicą 15.10 i tamto spotkanie przegraliśmy na stadionie rywala 3-1. W rundzie wiosennej Płomien zdobył 13 punktów notując bilans bramkowy 20-13. Będzie to doskonała okazja aby zrewanżować się za ubiegłoroczne spotkanie i przeskoczyć Płomień w tabeli który wyprzedza nas tylko dzięki lepszemu bezpośredniemu spotkaniu.
W pozostałych spotkaniach zagrają ze sobą:
Wisłok Sieniawa - Brzozovia Brzozów 10 czerwca, 13:00
Burza Rogi - Jasiołka Jaśliska 10 czerwca, 13:00
LKS Lubatówka - Karpaty Klimkówka 10 czerwca, 15:00
Iskra Iskrzynia - Cisy Jabłonica Polska 10 czerwca, 15:00
Wisłok Krościenko Wyżne - Victoria Kobylany 10 czerwca, 11:00
Pauza: LKS Haczów
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11 na stadionie w Wesołej. Sędziować będą: Kielar, Guzik, Śnieżek