Podsumowanie sezonu

Pierwszy historyczny sezon w klasie A w wykonaniu naszego klubu za nami. Jako beniaminek na koniec sezonu zajmujemy 8 miejsce z sześcio punktową przewagą nad strefą spadkową.

Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy miejsce 7 z 19 punktami na koncie. Jak widać po dorobku punktowym wiosna w naszym wykonaniu była nieco słabsza niż jesień. Mecze rewanżowe rozpoczęły się 8.04 i tego dnia przyszło nam podejmować na swoim stadionie drużynę z Iskrzynii. Mecz słaby w naszym wykonaniu, przegrywamy 1-2, choć mieliśmy szanse na coś więcej w tym spotkaniu. Tydzień później zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie na stadionie w Haczowie, ulegając miejscowej Haczovii 2-0. W tym meczu nie stworzyliśmy sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki i zasłużenie przegraliśmy. Zmotywowani do zdobycia pierwszych punktów na wiosnę w trzecim meczu z Lubatówką prezentujemy się lepiej niż goście, ale kilka niewykorzystanych sytuacji zemściło się i przegraliśmy 3 mecz z rzędu. Tydzień później jedziemy do Rogów i wyjeżdżamy z bagażem pięciu goli, strzelając tylko jednego. Po czwartej porażce z rzędu coraz bardziej przybliżaliśmy się do strefy spadkowej i sytuacja w tabeli zaczęła robić się niewesoła. Piąty mecz i piąta porażka, Brzozovia wygrywa na naszym stadionie 2-1. To spotkanie powinniśmy wygrać, dwa celne strzały drużyny z Brzozowa wpada do naszej bramki, my po raz kolejny nie wykorzystujemy stu procentowych sytuacji i nie zdobywamy żadnych punktów. Pierwszy punkt zdobywamy w Jaśliskach tracąc bramkę na 1-1 w 82 minucie z rzutu karnego, słaby mecz naszej drużyny, ale gospodarze zagrali dużo gorsze spotkanie. Tydzień później do Wesołej przyjeżdża Klimkówka i wywozi z naszego stadionu punkt. W następnej kolejce pauzujemy i ta przerwa podziałała na nas bardzo dobrze. Kolejny mecz u siebie i gramy jedno z najlepszych spotkań na wiosnę lecz to i tak nie wystarczyło na zdobycie 3 punktów. Remis 2-2 z Cisami, choć przegrywaliśmy już 2-0 musimy uznać za porażkę patrząc na to co się działo na boisku. 5 porażek z rzędu, następnie 3 remisy pod rząd i w końcu przychodzi to długo wyczekiwane zwycięstwo. Skromnie bo skromnie ale w końcu dopisujemy 3 punkty na nasze konto i oddalamy się od strefy spadkowej. Podbudowani ostatnim zwycięstwem gramy ze Zmiennica u siebie i pewnie wygrywamy 2-0. Ostatnie dwa mecze z pewną awansu Sieniawa i grającym o życie na a-klasowych boiskach Wisłokiem Krościenko Wyżne przegrywamy kolejno 2-0 i 1-0. Na wiosnę zdobywamy 9 punktów, notując 2 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek. Bilans bramkowy to 11-20.

Statystyki całego sezonu:

5 - Witold Drewniak
4 - Sławomir Wielgos
3 - Tomasz Osip, Kamil Barć, Dariusz Bober, Mirosław Majda, Damian Łukasiewicz
2 - Mariusz Drewniak, Wojciech Dyrak, Tomasz Drewniak, Łukasz Wielgos, Dariusz Wyskiel
1 - Kamil Kozdraś, Arkadiusz Lubas, Eryk Karnas

Czerwone kartki: