Autor:

LKS Wesoła

Utworzono:

25.10.2018

Po nieudanej poprzedniej kolejce, Nasza drużyna potykać miała się w kolejnym ligowym meczu z LKS Izdebki, beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej i derbowym rywalem z gminy Nozdrzec. Dwa dni przed tym spotkaniem Prezes klubu Mariusz Drewniak podczas obchodów patrona Powiatu Brzozowskiego błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Powiatu Brzozowskiego” z rąk Pana Starosty. Tytuł został nadany za społeczne zaangażowanie w działalność naszego klubu a statuetka z podobizną w/w ks. Jerzego została opatrzona przesłaniem Ojca Świętego Jana Pawła II "Zło dobrem zwyciężaj". Owe święte słowa jak dziś się okazało odzwierciedliły się na boisku, gdyż bufoniaste i chamskie zachowanie trenera gospodarzy zostało ukarane w postaci końcowego wyniku. Ale przejdźmy do spotkania, od początku zaatakowali goście, już w drugiej minucie strzał Kamila Barcia minął minimalnie poprzeczkę za chwilę tylko dzięki interwencji bramkarza Izdebek, Witold Drewniak nie otworzył wyniku. W siódmej minucie Witold Drewniak zagrał do Piotra Kajdasa, a ten już prawie leżąc zdołał lewą nogę skierować piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Izdebek. W 14 minucie powinno być 2-0, Witold Drewniak mając praktycznie pustą bramkę w momencie został podcięty przez obrońcę, lecz gwizdek arbitra milczał. Po tej akcji, tryby w zespole z Wesołej jakby przestały pracować, mnożyły się faule, rzuty z autów, w którym powstawało ogromne zamieszanie pod Naszą bramką. W 27 minucie złamania ręki w starciu pod swoją bramką doznał obrońca gospodarzy, który już wcześniej w jednym ze starć uskarżał się na jej ból Życzymy piłkarzowi z Izdebek szybkiego powrotu do zdrowia by już niedługo dał zadowolenie swym kibicom. Arbiter w związku z kontuzją przedłużył pierwszą połowę o 10 minut i właśnie w ostatniej minucie po wrzutce "na aferę" w pole karne, gracz gospodarzy uderzył głową, Eryk Karnas zdołał odbić piłkę, lecz przy braku asekuracji musiał skapitulować przy dobitce. W przerwie musiało paść kilka męskich słów w szatni i gracze gości ruszyli do natarcia. Wreszcie w 53 minucie Kamil Barć zagrał szybko do Patryka Pileckiego, a ten w sytuacji sam na sam przelobował "Arcziego" i znów wyprowadził Nas na prowadzenie. W 61 minucie Kamil Barć rzucił przekątną piłkę do wprowadzonego do gry Arkadiusza Lubasa, ten ładnie przyjmując głową minął obrońcę i obsłużył Patryka Pileckiego, któremu pozostało tylko przystawić nogę i powiększyć Naszą przewagę do dwóch goli. Dwubramkowa przewaga troszkę rozkojarzyła zespół i po kolejnym wrzucie w pole karne, strzale głową Eryk Karnas zdołał wybić zmierzającą piłkę do siatki na poprzeczkę i zapobiec utracie gola. W 68 minucie znów Kamil Barć dokładnie uruchomił Patryka Pileckiego, a ten pokonując strzegącego bramki Artura Pinkowicza skompletował klasycznego hat-tricka w kwadrans. W końcówce derbowy rywal próbował, walczył ale dziś defensywa nie dała się pokonać, a Ireneusz Wnęk, który dobrze wprowadził się na plac gry, wyeliminował z gry najgroźniejsze ogniwo gospodarzy Grzegorza Kiełbasę. Wynik powinien być wyższy, jednak brak dokładności przy wyprowadzaniu kontr pozbawił Nas okazalszego zwycięstwa. Trzeba umieć pogodzić się z porażką, chwała za to zawodnikom gospodarzy, którzy byli w stanie przyjść i przeprosić za chamskie zachowanie swego "trenera", który niestety tej odwagi nie miał. Naszym chłopakom gratulujemy zwycięstwa, walki i zaangażowania całego teamu, a rywalom powodzenia w następnych meczach i dziękujemy za sportową postawę.