Autor:

LKS Wesoła

Utworzono:

07.09.2016

W 3 kolejce mierzyliśmy się w pojedynku derbowym z Nozdrzcem. Od samego początku wiedzieliśmy że mecz nie będzie należał do łatwych i tak też było. Nieobecnego Damiana Łukasiewicza zastąpił Kamil Osip, lecz został on przesunięty do linii pomocy a Piotr Wrona cofnął się do obrony. Pierwsze minuty meczu nie należały do porywających. W 9 minucie strzelać próbował Kamil Barć ale jego strzał zablokowali obrońcy. 19 minuta i Witold Drewniak zagrywa prostopadłą piłkę do naszego kapitana lecz o ułamek sekundy szybszy jest bramkarz i łapię futbolówkę. W 28 minucie wychodzimy na prowadzenie! Witold Drewniak podaje piłkę do wbiegającego z drugiej linii Pileckiego i wypuszcza go oko w oko z bramkarzem. Pilecki uderza piłkę w długi róg bramki Nozdrzca i piłka wpada przy słupku! Mamy 1-0 lecz tylko 10 minut cieszyliśmy się z prowadzenia. Niezdecydowanie pomocników jak i obrońców wykorzystuj napastnik gospodarzy który posyła piłkę po ziemi a ta w pada zaraz obok słupka. Do przerwy mamy remis. Szybko bo już 10 minut po zmianie stron podanie głową Kamila Osipa wyprowadza naszego napastnika Wojtka Dyraka sam na sam, a ten ze stoickim spokojem przerzuca piłkę nad bramkarzem Nozdrzca i ponownie wychodzimy na prowadzenie! Kilka minut później mamy doskonała sytuacje aby podwyższyć wyniklecz piłka po strzale Kamila Barcia minimalnie mija bramkę drużyny gospodarzy. w 75 oraz 76 minucie sędzia nie dopatrzył się dwóch ewidentnych karnych dla naszej drużyny. W pierwszej sytuacji na wychodzącego sam na sam Witolda Drewniaka wpada obrońca gospodarzy i uniemożliwia mu dojście do piłki. Gwizdek sędziego milczy. Dosłownie minute później mamy rzut z autu na wysokości pola karnego, piłka wrzucona na głowę Mirosława Majdy, lecz ten jest ewidentnie popychany w polu karnym ale i tym razem sędzia nie wskazuje na 11 metr. W 88 minucie Wojciech Dyrak wykłada piłkę Kamilowi Barciowi, ale jego strzał blokują obrońcy, futbolówka odbija się pod nogi Kamila Osipa a ten jednym zwodem oszukuje trzech obrońców Nozdrzca i wychodzi sam na sam. Piłka uderzona przez Osipa ląduje w bramce gospodarzy! 2 minuty przed końcem prowadzimy 3-2 i takim wynikiem kończą się dziewiąte derby gminy Nozdrzec pomiędzy LKS-em Wesoła a Sanem Nozdrzec.