Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/18 Młodzików

Stworzony w lecie zespół młodzieżowy, który początkowo miał tylko trenować i uczyć się piłkarskiego rzemiosła od podstaw, a dopiero w przyszłym roku spróbować swoich sił w ligowych rozgrywkach niespodzianie został zgłoszony do rozgrywek w grupie Młodzików już w tym sezonie. Powodem takiej decyzji było wycofanie zespołu juniora starszego, który nie zebrał się do rozgrywek w wystarczającej liczbie zawodników. Jako, iż pierwsza drużyna Seniorów występuje w klasie „A” i przepis jasno mówi: „warunkiem gry jest posiadanie przynajmniej jednej drużyny młodzieżowej” Tak, wiec zespół prowadzony przez trenera Łukasza Telesza został od razu rzucony na głęboką wodę. Drużyna Młodzików w szeregach, których występują także dziewczyny rozegrała 9 ligowych spotkań. Statystyka wygląda następująco: 3 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki, bilans bramkowy 14:35 oraz 11 zdobytych ligowych punktów co dało miejsce w środku tabeli. Należy podkreślić ,iż młodziutki zespół przystąpił można powiedzieć z marszu do rozgrywek bez żadnego wcześniejszego przygotowania, co było widoczne w drugich połowach w meczach. Ten fakt jednak pokazuje, iż mamy duży potencjał, praca, praca i jeszcze raz praca oraz cierpliwość niech będą naszymi głównymi wyznacznikami na treningach. A jak wiadomo nie wynik się jest tu sprawą najważniejszą, lecz wzajemna radości z gry w piłkę oraz nabywanie piłkarskich umiejętności i zdobywanie cennego doświadczenia. Wychowywanie młodzieży przez sport kształtuje właściwe postawy oraz modeluje odpowiednie zachowania, zaś rywalizacja z rówieśnikami dostarcza niezapomnianych emocji i wrażeń.

Oto wyniki:

1. LKS Wesoła – Start Rymanów 2-1 ( Kacper Turoń, Szymon Bacior)
  2. Orzełki Brzozów – LKS Wesoła 5-0
  3. LKS Wesoła – LKS Hłudno 0-11
  4. Iskra Przysietnica – LKS Wesoła 2-2 ( Jakub Płoucha, Kacper Czenczek)
  5. LKS Wesoła – LKS Haczów 4-1 (3x Kacper Turoń, Jakub Płoucha)
  6. Wilczki Grabówka – LKS Wesoła 7-0
  7. LKS Wesoła – LKS Izdebki 3-0 (v-o)
  8. ActivPro Rymanów – LKS Wesoła 6-1 (Kacper Turoń)
  9. LKS Wesoła – Przełom Besko 2-2 (2x Kacper Turoń)

Dzięki staraniom Zarządu w stosunkowo krótkim czasie udało się zakupić komplet strojów piłkarskich dla młodych adeptów futbolu, a następnie uposażono w komplet dresów sportowych zarówno zespół Młodzików jak i Orlików, który również poznają piłkarski abecadło. Oczywiście wszystkie te zadania nie były by możliwe, gdyby nie dobra wola lokalnych sponsorów oraz pomoc rodziców. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawcom oraz Wam drodzy rodzice za wzajemną współpracę w codziennym funkcjonowaniu. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie realizować nasze wspólne zadania jakim nie wątpliwie jest wychowywanie młodzieży przez sport. Dziękujemy trenerowi Łukaszowi Telesz, który uczy piłkarskiego rzemiosła i życzymy dużo cierpliwości na dalszy okres pracy

Powiązana galeria: